23.02.2009 14:51 - Левски спечели дербито в Плевен
Автор: viksenceto Категория: Спорт
Прочетен: 610 Коментари: 0 Гласове:
0

Левски победи Спартак Плевен със 78-71 в дербито на 16-я кръг от Националната баскетболна лига. „Сините” са втори в класирането след шампиона Лукойл Академик, загубил сензационно снощи в Самоков.

Мачът между Спартак и Левски бе отложен с един ден, заради лошото време, причинило авария в зала „Балканстрой”. Първото полувреме премина равностойно, като втората четвърт бе с доста слаба резултатност. В първите осем минути от срещата двата тима си размениха на няколко пъти водачеството в срещата, а 2.06 преди края на частта Спартак водеше с 18-17. В последните две минути от тази четвърт обаче Левски не допуснаха нито един кош, а в същото време чрез Асен Великов и Станислав Славейков излязоха напред с 4 точки – 18-22.

Във втората част тази разлика се запази до 14-та минута, когато чрез двамата американци – Чарлс Джоунс (с тройка) и Дуейн Мортън „сините” дръпнаха с 29-22, а до почивката оставаха 5.48 минути. В следващите 3 минути и половина серия от 8-0 на домакините отново ги изведе напред в резултата – 30-29. Въпреки това на почивката Левски имаше точка аванс 32-33.

Левски започна третата част много агресивно и натрупа малка преднина. Тодор Тодоров намали на 42-46 по средата на частта. Дойде момента на Джоунс, който подаде две асистенции за два поредни коша на Стефан Георгиев, а след това и самия той вкара тройка за 42-51. Веднага след него отново Торо отбеляза за 53-42 в 26-а минута от срещата. Хрисимир Димитров намали, но пък се развихри Маркъс Хол с два поредни коша, единият от които тройка за 58-45 в полза на „сините” – най-голяма разлика в срещата въобще в полза на който и да е от двата отбора.

Началото на четвъртата част започна при 62-52 за Левски. Опитите на Спартак да навакса изоставането стигаха само до стопяване пасива на 3-4 точки, но след това отново гостите набираха скорост.

Минута преди края на срещата Левски водеше само с три точки – 74-71. Съвсем логично, Спартак опита да стигне до обрат с нарушения, но Хрисимир Димитров и Александър Дяковски пропуснаха от тройката, а „сините” вкараха повечето от наказателните удари, за да оформят крайния си актив от 78 точки.

За пореден път Маркъс Хол бе най-резултатен за Левски, като днес завърши с 26 точки, пет борби и три асистенции. Стефан Георгиев остана на една борба от дабъл-дабъл, като овладя девет топки и реализира 18 точки.

Илия Станков и Саша Топчов отбелязаха по 18 точки за Спартак Плевен. В игра за домакините се завърна след контузия Роб Престън, който игра 24 минути, и завърши с 10 точки и осем борби.

Спартак остана на трета позиция с 8 победи и 6 загуби. Левски е втори (10-4), плътно след Лукойл Академик (11-3) със само загуба по-малко. image

Тагове:   Плевен,