Автор: viksenceto Категория: Спорт
Прочетен: 549 Коментари: 0 Гласове:
0

Черно море надигра Спартак в Плевен image

В битка за третото място в Националната баскетболна лига между два отбора с равен актив до момента (6-3) Евроинс Черно море победи като гост Спартак Плевен - 81-86. Така варнеци не само взеха аванс пред пряк конкурент, от когото бяха загубили у дома, но дори временно излязоха на второ място до неделя, когато е другото дерби на този 10-и кръг - Рилски спортист - Левски. За отбора на Спартак загубата бе втора поредна, след серия от три победи преди това, а с успеха си Черно море си връща доброто настроение, след загубата в Балканската лига по-рано тази седмица.

Отборът на Спартак (и най-вече неговият лидер Хрисимир Димитров) започна добре и след първите 2 минути водеше с 5-0. После Черно море изравни играта, но в 8-ата минута домакините все още водеха с 5 точки, а след края на първата четвърт поведоха дори с 8 (18-10).

През втората част на "моряците" заиграха по-добре в защита, където бяха улеснени от това, че съперникът им разчиташе твърде много само на един човек (Димитров) да бележи. На гостите им тръгна и стрелбата, включително и от далечно разстояние - тройки вкараха Симеон Ценов (за да намали до 19-15) и младият Александър Янев (за 23-22). Когато и Желко Бойович се разписа от дъгата, резултатът бе изравнен (25-25), а след нова тройка на Янев гостуващият тим поведе за момент дори с 6 точки. Все пак Хриси Димитров продължаваше да държи отбора си в мача и благодарение на неговите точки (16 до момента) разликата на полувремето бе минимална - 34-36.

Плеймейкърът на варненци Кори Макинтош, който имаше само 4 точки в актива си преди това, бе неудържим в първите минути след почивката и наниза 8 от първите 11 точки на своя тим за резултат 41-47. После, след грешки на гостите, Спартак на свой ред изравни (49-49), но не се възползва от две възможности да поведе и скоро отново изоставаше с разлика от около 6 точки, която се задържа до края на третата част - 54-60.

В четвъртата играчите на Спартак Плевен се поумориха и ставаха все по-тромави при пазенето в защита, което бе добре дошло за гостите от Варна. Те не спираха да бележат и първо няколко минути поддържаха преднина от 8-10 точки, а после, точно в средата на четвъртината, я увеличиха и до 12 - 68-80. Освен Макинтош, силно второ полувреме правеше и Атила Сантош и, макар че и двамата натрупаха лични нарушения, изглеждаше че това не е фатално, след като се очертаваше отборът им да няма проблеми в последните минути.

Оказа се обаче, че проблеми за плвенчани имаше и те дойдоха при оставащи точно две минути и резултат 72-84 - безплодни атаки на Черно море и три поредни тройки на Спартак само в рамките на 45 секунди (две на Роб Престън и една на Росен Софрониев) направиха нещата интересни в последната минута. Хриси Димитров обаче пропусна да намали разликата на само 1 точка, а Атила Сантош окончателно се превърна в герой на мача за гостите, вкарвайки два наказателни удара за крайното 81-86.

За Спартак Хрисимир Димитров вкара 11 точки през второто полувеме, за да завърши с 27, към които добави 7 борби и 3 отнети топки. Роб Престън наниза общо 4 тройки и завърши с 13 точки. Саша Топчов добави 14 и 7 борби, но допусна и 7 грешки.

Атила Сантош е MVP на мача със своя дабъл дабъл от 22 точки и 13 борби, а Кори Макинтош и Желко Бойович допринесоха за успеха със съответно 14 и 17 точки, като сърбинът записа 4 тройки.

Тагове:   Плевен,